زندگیِ خصوصی

رفیقِ تان وسوسه تان می کند که یکی دو روزی با هم از تهران بزنید بیرون و بروید یکی از مناطقِ ییلاقیِ اطراف و آب و هوایی عوض کنید. همان روز مرخصی می گیرید و طرف هایِ ظهر بدونِ هیچ برنامه ی مشخصی راه می افتید، عصر می رسید و یک گوشه ای اتراق می کنید. بعد تازه متوجه می شوید که رفیق تان شبِ قبل با همسر محترمه دعوایش شده و اصلا این برنامه را برایِ این ریخته که یکی دو شبی دور از خانه باشد و به هیچ کدام از اطرافیانش هم خبر نداده که کجا رفته و یک جوری همه را تویِ خماری گذاشته است.

این ها را هم خودش مستقیم به شما نمی گوید، خودتان از تلفن های پی در پی ای که بهش می شود و اس ام اس هایی که پشتِ سرِ هم برایش می رسد متوجه می شوید… هربار که تلفن اش زنگ می زند، می رود تویِ اتاق و در را پشتِ سرش می بندد و با آدمِ پشتِ خط که احتمالا همسر محترمه باشد کل کل می کند، شما هم صدایِ تلویزیون را تا آخرینِ حدِ ممکن بلند می کنید که یعنی من صدایِ تلفن صحبت کردنِ تو را نمی شنوم، ولی دستِ خودتان نیست که همه ی حرف ها، تهدیدهایی که نثار طرفِ مقابل می شود و خط و نشان هایی که برایِ هم می کشند را خیلی واضح و روشن می شنوید. هربار بعد از تمام شدنِ تلفن، رفیق تان با اعتماد به نفس کامل از اتاق بیرون می آید و با لبخندی پت و پهن رویِ صورتش به شما می گوید: «خانمم بود، خیلی بهت سلام رسوند.» یا «فلانی -اسم یکی از دوستانِ مشترک مان را می برد- بود، کنجکاو شده بفهمد ما دو تا کجا رفته ایم.» شما هم اصلا به رویش نمی آورید که داری دروغ می گویی، که کلِ ماجرا را فهمیده ام… می خندی، مزه می ریزی، خاطره تعریف می کنی ولی از یک جایی احساس می کنی همه چیزِ سفر دارد برایت تبدیل به کابوس می شود، فکر می کنی وسیله ای شده ای برای یک نفر که حالِ یکی دیگر را بگیرد و روحت هم از هیچ چیزِ ماجرا خبر نداشته است.

برمی گردی خانه و روزهایِ بعد برگشتن ات را صرفِ این می کنی که تک تکِ لحظه های سفرت را فراموش کنی… دو روز بعد تویِ خیابان راه می روی ولی هنوز آن قدر حالت گرفته است که با استشمامِ بویِ عطرِ رفیق ات هم دل آشوب می گیری.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s