روز از نو!

برنامه هایِ شبکه ی استانیِ خوزستان رسما روح و روانت را له و لورده می کنند، نمیشه هم به مادربزرگ گفت این کانال ها رو نگاه نکن، هی مدام میگه ممکنه خبری باشه یا اتفاقی بیفته که من ازش بی خبر بمونم، ماهواره رو هم که تازگی ها مورد عنایت قرار داده و رسما ممنوع کرده که فکرهایِ خطرناک تویِ کله ی باد کرده تون می اندازه و چشم و گوشِ تون باز میشه و ممکنه از دست برید. هر وقت از تویِ هال رد میشی باید صدایِ سوهانِ اعصابِ این مجری ها رو بشنوی که یا دارن قربون صدقه ی هم میرن یا دارن از یک عده تشکر می کنن، بعد هم با اون عشوه هایِ حال به هم زن میگن حالا بریم یک قسمت از برنامه رو ببینیم، یک قسمت از برنامه یعنی چند تا تصویر از یکی از خیابون هایِ شهر با یک موسیقی واقعا گوش نواز و بعد یک چیزی به اسمِ مصاحبه با چند آدمِ وحشتناک که دقیقا نمی دونم تویِ کدوم سیاره زندگی می کنن چون تا حالا ریخت و قیافه ی هیچ کدومِ شون رو تویِ اهواز زیارت نکردم. دیشب مجریِ برنامه با هفت قلم آرایش و بینی عمل کرده و پلک های کشیده و لب هایی که از زورِ تزریقِ چربی داشتن می ترکیدن درباره ی حفظ حجاب و عفاف و پاکدامنی بالایِ منبر رفته بود، امشب یک مجریِ دیگه درباره ی بدخواهان و دشمنان مشغولِ سخنرانی بود و این که کلا ما چقدر خوش به حالمونِ این جا و تویِ عیش زندگی می کنیم و تویِ خوشی می میریم. شماره ی اس ام اس برنامه زیرنویس شده بود، برداشتم با همین ادبیات واسش نوشتم: «مرتیکه حداقل درباره ی گرمای بی سابقه ی هوایِ اهواز حرف بزنن، بفهمیم تویِ همین شهر زندگی می کنی.»

حیف تا الان هنوز اس ام اس نرسیده ولی یک سوال برام باقی مونده میگم این مجری هایِ تلویزیون این لبخند هایِ دل به هم زنشون رو کجا رویِ لباشون می دوزن؟

+

گرما چه جوری بگم؟ این یکی دو روزه یک جوریِ که فیل رو هم از پا در میاره، فرق نمی کنه هفتِ صبح باشه یا سه بعدازظهر یا نه شب هر وقت که از خونه بیرون بری احساس می کنی که با تمامِ وجودت اول جوش میاری و بعد هم تبدیل به بُخار میشی. خودشون که نهایتش میگن چهل و هشت، چهل و نه ولی من مطمئنم شصت رو هم رد کرده، امروز بیرون کلی کار داشتم، یک دستم آب معدنی و ماالشعیر بود، یک دستم تویِ کار… تا الان هم به اندازه ی یک بشکه ی بیست سی لیتری گلاب به روتون مایعات دفع کردم -درست گفتم این تیکه رو؟، یک وقت اخلاقیات زیر پا گذاشته نشه!- خلاصه وضعیتیه که فکر کنم صحرایِ عربستان در مقابلِ اینجا شبیه سیبری باشه.

+

این دو روز تعطیلی هم تمام شد، از فردا دوباره روز از نو، روزی از نو… دوباره تویِ دانشگاه، تویِ پله ها بالا و پایین دنبالِ امضا. جالب این جاست که فرم ها هر هفته عوض میشن، تا بخوای فرم هایِ قبلی رو کامل کنی، هم فرم ها عوض شدن، هم امضاهایِ افرادِ قبلی بی اعتبار شدن. از اون زنِ که تویِ اتاقِ پژوهش رویِ میز سمتِ چپ میشینه مثلِ چی بدم میاد، فکر کنم اون هم همین حس رو نسبت به من داره، مطمئنم یک روز یک جوری حالش رو می گیرم ولی برعکس از اون سمتِ راستیِ خیلی خوشم میاد، اون روزِ هم با یکی از بچه ها تویِ اتاقِ پژوهش بودیم، بلند بلند جوری که یعنی به در میگم که دیوار بشنوه گفتم: «این خانومِ … اون قدر شیرین و خوش اخلاقِ که آدم دلش می خواد همیشه کارهاش رو بده اون انجام بده…» مطمئنم سمتِ چپی داشت گوش می داد فقط امیدوارم سمتِ راستی رو چشم نزده باشم.

+

دو سه شب پیش تولد بودیم، کلی زدیم و رقصیدیم و خوردیم و نوشیدیم -البته فقط نوشابه و دوغ، چیزِ دیگه ای ننوشیدیم. فکرِ بد نکنید…- اگر ضدحال نخورم به اندازه ی کلِ این هفته و هفته ی بعد انرژی دارم.

Advertisements

یک دیدگاه برای ”روز از نو!

 1. شبکه خوزستان ؟ من قبلنم گقته بودم آدم شاد و شنگول هم بشینه این شبکه رو نگاه کنه افسرده میشه .

  اما گرما ! نگفتی باید روزی هم سه بار دوش بگیریم انگار باید هر 8 ساعت قرص سرماخوردگی مصرف کنیم !!!

 2. + مامان بزرگ تو مثل یکی از مامان بزرگ های منه. تمام برنامه های تلویزیون رو از دعای ندبه ی صبح جمعه گرفته تا دعای کمیل روز پنجشنبه نگاه می کنه. حتی تبلیغات و … . این مامان بزرگ دوست داشتنی، گوشهاش سنگینه. دیگه خودت می تونی تصور کنی که با چه ولومی به این برنامه های دوست داشتنی گوش می ده.
  برعکسش اون یکی مامان بزرگم(که اتفاقاً خواهر همین مامان بزرگمه) از آخرین اخبار و اتفاقات به روز نه بلکه به ثانیه خبر داره. یه صندلی داره که به فاصله ی نیم متری از تلویزیون میذاره و روش می شینه. امکان نداره برنامه ای از چشمش بمونه. از بی بی سی و وی او ای گرفته تا… حتی گاهی top 20 شبکه پی ام سی رو هم نگاه می کنه.
  در مورد تلویزیون، فقط آرش سبحانی خوب گفته در آهنگ «بی تربیت» ! جزئیاتش رو چون به دور از ادبه نمی گم.
  + گرما؟؟!! کدوم گرما ؟؟!! اگه هوا اینقدر که می گی گرم بود، این همه آدم برای چی از خونه بیرون می رن؟ فکر می کنی کار دارن؟ دانشگاه دارن؟ نخیر آقا جون! توی این هوای لندنی می رن هواخوری. ((سیستم تلقین هوای مطبوع استان خوزستان))
  + اسم دانشگاه رو نیار که دلُم خینه
  + اون که آره. عالی بود. من ندیدم تو دوغ بخوری !!

 3. کلا برنامه های تلویزیون حال آدم رو بهم میزنه . از تمام مجریها و خبرنگارها هم بدم میاد . از این همه دروغی که تحویل مردم میدن خجالت نمیکشن ؟ نمیدونم چقدر میگیرن که این همه چرند میگن ؟
  هوا افتضاح شده . آدم میره بیرون از زندگی سیر میشه . نمیدونم مرداد رو چطوری باید تحمل کنیم . تلویزیون جمهوری اسلامی حتی دمای هوا رو هم درست اعلام نمیکنه . تنها چیزی رو که راست میگه تاریخ روزه .
  من فکر بد نمیکنم ولی تو تولد یه چیزهایی دیدم دستت بود ها . ظاهرا هم دوغ و نوشابه نبود .

 4. صدا وسيما همه جورش …است!
  تا حالا گرمسيري نرفتم ببينم چه چجوريه!يعني ممكنه منم گرمم بشه؟!!!!
  دوبرابر زمان تحصيلم به دوندگي و امضا گرفتن گذشت
  خوبه هنوز بساط بزن و رقص بر پاست:)

 5. جالبه که مامان من 2 تا انتخاب بیشتر نداره : شبکه خوزستان و بی بی سی . ول یتیر از اسمون بیاد اخبار خوزستان ور زا دست نمی ده. و از اونجایی که درجه نفوذ من در عقاید ایشون زیر پوستی عمل می کنه از تمام مجری های خوزستان مثل مسعود انتقاد می کنه از عشوه شتری هاشون گرفته تا دماغ و ریش و کت و شلوارشون. ما اینیم دیگه . در ضمن تولدی که رفتی و رفتید و رفتند نوش جانتان. تفسیر این نوش جان رو برات اس ام اس می کنم آقاقی اقتصاد خوان جوان غرغروووووووووو
  برادر من اگه انقدر خیابون ها رو گز نکنی کمتر گرما اذیتت می کنه. مشکل اینجاست که تو اهواز رو با خیابون ولی عصر و شریعتی تهران با اون همه درخت تبریزی اشتباه گرفتی.

  • راست میگی، از خونه که میخوام برم بیرون همیشه کولر روشنه، فکر می کنم بیرون هم همین جوری خنکه، همیشه هم دقیقا کنار در ورودی منصرف میشم ولی دیگه کاریش نمیشه کرد!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s